Co zabalit

Nejvhodnější je kufr (méně vhodný batoh, krosna nebo velká cestovní taška), a to z důvodu lepší manipulace a skladnosti ve stanu, v kufru se navíc lépe udržuje pořádek. Pokud možno napište a nalepte na vnitřní stranu víka kufru seznam nabalených věcí pro lepší kontrolu při odjezdu z tábora.

Nutné vybavení dítěte

  • spacák

  • komplet ešus + lžíce

  • PVC hrníček na pití a čištění zubů

  • pláštěnka (ne šusťáková bunda)

  • gumáky

  • kšiltovka nebo klobouk

  • baterka (+ náhradní baterie)

  • bandaska z PVC

Další táborové potřeby:

Doporučujeme přibalit karimatku, která poslouží pro chvíle osobního volna a odpočinku, případně pro nocování pod širákem, dále staré prostěradlo ( na kostým), případně bílé triko na batikování, dále je vhodný malý batůžek nebo chlebník (na výlety).

Doporučené oblečení:

Teplákovka na sport a hry, bermudy nebo kraťasy, tričko s krátkým rukávem, tričko s dlouhým rukávem, mikina, teplákovka na spaní, větrovka, spodní prádlo, kapesníky, teplý svetr nebo flaušová bunda, plavky, šátek, pohodlné sportovní boty na pochody, tenisky nebo botasky, sandály.

I během letního tábora, je třeba počítat s možností chladnějšího a deštivého počasí , proto doporučujeme nabalit i teplejší oblečení a zejména spodní prádlo v počtech odpovídajících délce pobytu (možnosti prostor pro sušení vypraného prádla jsou za deštivého počasí v táboře omezené)

Hygienické potřeby:

Kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo, šampon, toaletní papír, hřeben, krém na opalování, mýdlo na praní, repelent proti klíšťatům, sáček na hygienické potřeby, ručník a osuška.

Ostatní potřeby:

Taška na špinavé prádlo, náhradní baterie do baterky, kompletní šitíčko, kapesní nůž, psací a kreslící potřeby, zápisník s tužkou, dopisní papír, šňůra (provázek – asi 3 m), 5 kusů spínacích špendlíků, sluneční brýle, neplavci plavací kruh.

A navíc:

Prosíme rodiče, zvláště mladších dětí, aby označili jmenovkami či zkrácenýmí iniciálami oblečení a prádlo svých dětí. Děti své věci často nepoznají, stydí se o ně říci, někdy je získávají  omylem jiné děti.

Dále doporučujeme dát s sebou dětem starší oblečení, neboť při některých lesních hrách apod. může dojít k jeho poškození.

Pro chvíle osobního volna dětí je vhodné přibalit knihu, malování, malé společenské hry, dětské karty, hudební nástroj apod.

!!!Nedoporučujeme brát s sebou prsteny, zlaté náušnice, mp3 přehrávače, mobilní telefony a jiné cennosti  (provozovatel za tyto věci neručí!)!!!